Metoda Davisa®

Ronald D. Davis

Ronald D. Davis w 1980 roku, w wieku 38 lat, pokonał swoją poważną dysleksję, odkrywając szybki sposób na wyeliminowanie zniekształconej percepcji. Po raz pierwszy w życiu był w stanie przeczytać książkę z przyjemnością i bez większego wysiłku. W 1982 roku Davis, w Kaliforni w USA, założył Reading Research Council, Centre for the Correction of Dyslexia, gdzie wdrażał swoje metody osiągając 97% skuteczności. W ten sposób pomógł przezwyciężyć trudności w nauce tysiącom dyslektyków, ucząc ich czytania i pisania. Ronald Davis badał tego typu problemy przez całe swoje życie i stworzył konkretne ścieżki nauczania, które prowadzą do przezwyciężenia tych problemów.
Obecnie metody te są stosowane na całym świecie przez specjalnie przeszkolonych i licencjonowanych metodyków Davis® Dyslexia Association International.
Książki Ronalda Davisa DAR DYSLEKSJI i DAR UCZENIA SIĘ zostały przetłumaczone na 22 języki. Ron Davis przeszedł już na emeryturę, ale jego praca jest kontynuowana przez setki metodyków oferujących usługi w ponad 30 językach i ponad 40 krajach na całym świecie.
Historia metody Davisa® (cały artykuł).